Recenze elektronická cigareta
revoluční kouření s e-cigaretou

Recenze na českém internetu v kategorii ostatní | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

Elektronická cigareta (e-cigareta) nahrazuje klasickou cigaretu a zároveň nabízí revoluční kouření bez mnoha negativních vlastností, které s kouřením souvisí. Tento článek nabízí odpovědi na nejdůležitější otázky související s elektronickou cigaretou (e-cigareta) včetně odkazů na recenze a zajímavé e-shopy.

Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

Elektronické cigarety jsou na našem trhu několik let a od svého vzniku prošli nemalou proměnou tak, aby mohli plnohodnotně nahradit cigarety klasické. Důvodem ke vzniku elektronických cigaret byla hlavně snaha o minimalizování negativních vlastností, které souvisí s kouřením cigaret jako je např. čistota vzduchu nebo snížení některých zdravotních rizik. Zároveň, ale umožňují při určité míře sebekázně zbavit nejednoho kuřáka jeho závislosti na cigaretě, díky možnosti cíleně snižovat dávky Nikotinu. Důvodem proč upřednostnit e-cigaretu může být kromě šetření vašeho zdraví včetně zdraví vašeho okolí také možnost odstranění zápachu a zároveň i získání nemalé finanční úspory.

Fotografie recenzovaných elektronických cigaret (Joye, eGo, Joyetech)

 

Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

 

Na fotografiích najdete ukázky recenzovaných elektronických cigaret (zleva): e-cigarety s krabičkou a základním příslušenstvím, startovací sada Joye, elektronická cigareta eGo, barevné varianty e-cigaret.

Slovníček pojmů používaných u elektronických cigaret (e-cigaret)

 

• Atomizér
• Baterie
• Cartomizér
• Click protection
• Dýmivost
• E-liquid
• Nabíječka / adaptér
• Náustek
• Síla nikotinu v mg
• Startovací sada
• Škodlivost
• Zásobník / náplň
• Životnost

žhavící spirálka, která potáhnutím odpařuje páru s obsahem Nikotinu
manuální nebo automatická baterie, která se aktivuje při potáhnutí
nahrazuje Atomizér a zároveň již obsahuje zásobník s E-liquidem
ochrana baterie proti nechtěnému zapnutí e-cigarety např. v kapse
dýmivost ovlivňuje nejen samotná e-cigareta, ale i typ náplně (liquid)
náplň elektronické cigarety s obsahem Nikotinu a případnou příchutí
nabíječka slouží pro dobíjení baterie umístěné v elektronické cigaretě
část e-cigarety, která se vkládá do úst (doplňuje víčko s klipem)
6mg = velmi slabé, 12mg = slabé, 18mg = střední, 24mg = silné
kompletní balení, které obsahuje e-cigaretu a důležité příslušenství
e-cigarety slouží pro kuřáky a nesmějí je používat těhotné ženy a děti
samostatná kapsle / cartridge pro E-liquid ve spojení s Atomizérem
životnost baterie je cca 300 nabíjecích cyklů a Atomizéru cca 2 měsíce

Shrnutí informací o elektronických cigaretách na základě recenzí

Důvodem proč stávající kuřáci začínají používat elektronické cigarety jsou především menší škodlivé účinky při kouření než je tomu u běžné cigarety. Kvalitní e-cigarety nepoužívají dehet, oxid uhelnatý nebo jinou karcinogenní látku, kterou najdete u normální cigarety s výjimkou samotného a škodlivého Nikotinu, který samozřejmě stále vyvolává závislost, ale již sám o sobě není rakovinotvorný. Mezi další výhody elektronických cigaret patří nejen ztráta typického zápachu nebo nevhodného kouře, ale stává se i jedinečným zážitkem díky její výrazné chuti včetně možnosti používání různých příchutí (tabáková, mentolová, ovocná...). Nezanedbatelnou stránkou je také úspora financí, protože kromě počáteční investice do e-cigarety budete v budoucnu potřebovat dokupovat především pouze samotné náplně (kapsle s Nikotinovým roztokem) nebo občasně náhradní díly (Atomizér). Elektronická cigareta se již mnohonásobně vyplatí každému kuřákovi, který tak prokouří krabičku cigaret denně.

Elektronické cigarety jsou nabízeny mnoha výrobci a liší se mezi sebou nejen vzhledem a velikostí, ale zejména množstvím páry (čistý dým z vodní páry bez škodlivin a zápachu), kapacitou baterie i velikostí zásobníku. Samotné náplně (kapsle) se nabízejí v několika druzích podle obsahu Nikotinu až po takové, které Nikotin neobsahují (beznikotinové). Tímto způsobem pak mohou kuřáci s e-cigaretou postupně snižovat svoji závislost na Nikotinu, aniž by se výrazně omezovali ve své vášni / návyku po kouření.

Upozorňujeme, že elektronická cigareta je určena pouze kuřákům starším 18 let a při jejím používání stále dochází k poškozování vašeho zdraví, nicméně e-cigareta byla vyvinuta takovým způsobem, aby při kouření byla snížena možná zdravotní rizika, která z kouření cigaret vyplývají. To samozřejmě bude platit za předpokladu, že s e-cigaretou budete kouřit podobné dávky, které jste prokouřili s klasickou cigaretou. Pozor si dejte při nákupu své první elektronické cigarety a nevybírejte ty nejlevnější výrobky od neznámých výrobců, které nemusejí obsahovat základní příslušenství (dobíjecí baterie, nabíječku, Atomizér s náustkem, několik náplní) nebo nemají dostatečnou nabídku náhradních dílů a příslušenství. Cenově zajímavé bývají startovací sady, které obsahují vše, co ke kouření s e-cigaretou potřebujete.

Odkazy na e-shopy a recenze s elektronickými cigaretami

 
Top e-cigarety

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (elektronické cigarety) za zajímavou cenu:

E-cigarety - e-shop | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (elektronické cigarety):

E-cigarety - uživatelské recenze | heureka.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze elektronická cigareta - revoluční kouření s e-cigaretou

[1] Martin, Praha napsal...

Na elektronickou cigaretou jsem přešel poměrně nedávno, ale myslím si, že jsem zvolil velmi dobře, když jsem koupil cigaretu Joyetech eGo-T. Podle diskusí jsou cigarety eGo velmi dobře hodnoceny a zároveň nabízejí poměrně velkou variabilitu, kdy je možné jednotlivé modely vzájemně kombinovat nebo v případě potřeby dokoupit pouze jednotlivou část. Osobní zkušenosti jsou zatím pozitivní a pravidelně zkouším různé druhy náplní. Do budoucna zvážím vybrat E-liquid s menší dávkou nikotinu.

[2] Petr, Liberec napsal...

Když nepočítám tu levnou náhražku, která mě od e-cigarety na čas odradila, tak jsem začínal s Joye 510 u kterého jsem dodnes vydržel. Aktuálně mám v oblibě e-liquid Dekang, který mi s výjimkou tabákových příchutí maximálně vyhovuje. Měl jsem taky naivní předsevzetí, že se odnaučím kouřit a budu si postupně snižovat Nikotin až na 0mg, ale to jsem samozřejmě nedodržel. Nicméně používám dnes 12mg a jsem spokojen. Jaká to je finanční úleva snad raději ani nebudu zmiňovat.

[3] David, Litoměřice napsal...

Začínajícím e-kuřákům doporučím, aby si koupili do zásoby e-liquid nebo patrony (podle vašeho druhu e-cigaret) a taky základní náhradní díly (atomizér, baterku...), protože zcela jistě se vám stane, že některá věc dojde v ten nejnevhodnější okamžik a pak sebevětší nadšení z e-cigaret opadá a donutí vás používat zase klasické cigarety (já takto začínal půl roku).

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze elektronická cigareta - kouření s e-cigaretou":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

Testy a recenze chytrých hodinek
Testy a recenze fitness náramků

 
   

NABÍDKA TOP PRODUKTŮ

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií ostatní, které by vás mohli zajímat:

Recenze LED hodinky - binární hodinky
Recenze hodinek - náramkové hodinky
Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní typ
Recenze šperky - stříbrné a zlaté šperky
Recenze plavky - dámské a pánské plavky
Recenze trička s potiskem - originální trička

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze Samsung Galaxy Mini - mini Android
Recenze 3D televize - třetí rozměr zábavy
Recenze Xperia Go - odolný smartphone
Recenze Megapixel - e-shop s fotoaparáty

 
   

DOPORUČUJEME

 

Reklama na webu NEJ-RECENZE.cz

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (e-cigareta) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Hledáte vhodný dárek k narozeninám, ke svátku, k výročí, na Vánoce či jiné příležitosti pro členy rodiny nebo blízké přátele? Velmi jednoduše prozkoumejte doporučené tipy a nápady na nejlepší dárky a splňte všechna přání svých nejbližších. Prohlédněte si oblíbené tipy na dárky pro ženy, zajímavé tipy na dárky pro muže a osvědčené tipy na dárky pro děti, kterými uděláte radost svým nejbližším.

• Buďte vždy připraveni na každou nenadálou situaci s kvalitní nabíjecí LED svítilnou nebo čelovkou, kterou kdykoliv jednoduše dobijete z jakéhokoliv USB zdroje. Moderní LED baterky na svícení nebo čelovky běžně poskytují hned několik druhů režimů svícení, které spolehlivě využijete při outdoorových aktivitách, pracovní činnosti, domácích opravách, nutné kontrole pozemku, nebo při výpadku elektrické energie.

• Dostal jsi právě chuť na něco opravdu dobrého k jídlu? Využij gastronomického průvodce restauracemi s rozvozem jídla a nech si dovézt domů nebo do zaměstnání některý z tvých oblíbených pokrmů. Mezi oblíbené jídla patří italská pizza s křupavým těstem a řadou oblíbených přísad, nicméně výtečně připravený hovězí burger s čerstvým salátem a porcí hranolek nebude také jistě k zahození. Pokud si rád vychutnáš exotickou kuchyni, pak si můžeš objednat k rozvozu i profesionálně připravené japonské sushi v řadě podob a chutí, nebo specialitu z velmi rozmanité i chutné čínské / asijské kuchyně.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010 - NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK