Recenze kapesní nůž rybička
exkluzivní zavírací nože Mikov

Recenze na českém internetu v kategorii ostatní | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

Téměř všichni, kdo prožívali svá dětství mezi lety 1955 a 1989 znají zavírací kapesní nůž "rybička", který nemohl chybět v kapse snad každého kluka. Kromě běžných rybiček nabízí firma Mikov také exkluzivní modely těchto legendárních nožíků. Další informace včetně odkazů na e-shopy najdete dále ve článku.

Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

Kapesní zavírací nůž rybička je bez přestání od roku 1955 vyráběn českou firmou Mikov (Sandrik), která se specializuje na výrobu světově uznávaných nožů. Na tento malý zavírací nožík mnozí z nás pamatují jako na první kapesní nůž, který v dětství vlastnili. Čepel byla vyrobena z uhlíkové oceli a střenka (rukojeť) měla tvar a motiv rybičky. Dnešní zavírací kapesní nůž rybička se oproti původnímu typu liší čepelí z nerezové oceli a střenkou ze slitiny zinku, ale i lehce pozměněným tvarem rukojeti. Kapesní nůž rybička je také vyráběn v několika exkluzivních nebo sběratelských modelech. Nabízí se stříbrná a zlatá rybička včetně limitované edice k výročí 55 let existence nožířské značky Mikov.

Fotografie kapesních zavíracích nožů rybička (limitovaná, stříbrná, zlatá...)

 

Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

 

Na fotografiích najdete ukázky recenzovaných zavíracích nožů rybička značky Mikov (zleva): dnešní klasická rybička, limitovaná edice 1955 - 2010, stříbrná a zlatá rybička v dřevěné dárkové krabičce.

Základní parametry zavíracích nožů rybička značky Mikov

 

• Klasická rybička


• Zlatá rybička


• Stříbrná rybička


• Limitovaná edice

Klasická rybička navazuje na původně vyráběný kapesní nůž. Nabízí nově čepel z nerezové oceli o délce 55 mm a střenku ze zinku. Zavírací nůž má hmotnost 30 gramů a dodává se s průhledným pouzdrem z PVC.
Exkluzivní zlatá rybička s čepelí vyrobenou z damaškové oceli a střenkou z mosazi pozlacené 4 mikrony 24 karátového zlata. Nůž váží 50 gramů a součástí je také kvalitní krabička z habrového nebo olšového dřeva.
Ještě exkluzivnější provedení zavíracího nože rybička nabídne stříbrný model. Čepel je vyrobena z damascénské oceli s kresbou a rukojeť je vyražena z masivního stříbra s puncem. Dodáváno v dárkové kazetě.
K výročí 55 let existence značky Mikov byla vyrobena limitovaná edice 555ks nožů rybička. Čepel z nerezové oceli doplňuje střenka z raženého hliníku s eloxem v červené barvě. Nůž je opatřen číslem a certifikátem.

Shrnutí informací o kapesních nožích rybička na základě recenzí

Jen těžko najdete někoho, kdo nikdy nevlastnil nebo neslyšel o kapesním noži rybička. Pro někoho může být překvapením, že tyto zavírací nože se vyrábějí ještě dnes a to díky původní firmě Mikov (dříve Sandrik) v obci Mikulášovice na severu Čech. Pokud tedy chcete své dítě obdařit prvním nožíkem na letní skautský tábor, může být kapesní nůž rybička tím nejlepším kandidátem. Některým může zavírací nůž rybička připomenout nostalgické vzpomínky na jejich mládí a někteří dokonce i po mnoha letech objeví mezi starými poklady tento nůž. Firma Mikov vychází, ale vstříc i sběratelům nebo těm, kdo touží po exluzivnější verzi těchto oblíbených nožů z dob Československa. Aktuálně najdete v nabídce stříbrný a zlatý nůž, který má ostří z damascénské oceli a je dodáván v dárkovém pouzdře. Kromě toho se objevují i limitované edice těchto kapesních nožů rybička k různým příležitostem.

Exkluzivní nebo limitované edice kapesních nožů rybička jsou oproti těm klasickým vhodné spíše na uložení do vitríny než na běžné používání. O to vyšší cenu, ale mohou mít pro sběratele nebo ty, kteří chtějí svým známým nabídnout luxusní dárek, který nejen potěší, ale připomene vzpomínky na dětství.

Odkazy na e-shopy a recenze s noži rybička Mikov

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (kapesní nůž rybička) za zajímavou cenu:

MIKOV 130-NZn-1 - klasická rybička | alza.cz
MIKOV 130-DZ-1 - pozlacená rybička | alza.cz
MIKOV 130-DS-1 - stříbrná rybička | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (kapesní nůž rybička):

Rybička Mikov - uživatelské recenze | heureka.cz
Mikov - stránky výrobce | mikov.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze kapesní nůž rybička - exkluzivní zavírací nože Mikov

[1] Zdeněk, Přerov napsal...

Vlastním stále jeden starý kousek tohoto nože a protože je na něm vidět již pokročilé stáří, udělal jsem si malou radost nákupem nového. Ten jsem objednal zároveň s koženým pouzdrem Wild Skin.

[2] Kamil, Děčín napsal...

Na to, že to mám vzdušnou čarou celkem kousek k obci Mikulášovice jsem vůbec netušil, že se tam legendární zavírací nože "Rybička" stále vyrábějí. Očekával jsem, že stejně jako spousta dalších věcí se prostě po roce 1989 přestali tyto malé nože vyrábět. O to víc jsem tedy mile překvapen.

[3] David, Cheb napsal...

Vybavuji si útržky z rozhovoru ředitele firmy Mikov, že v budoucnu chtějí připravit i výrobu speciální zlaté verze tohoto kapesního nože. Pokud se nepletu, mělo by se jednat o kompletně zlatou rybičku, která bude mít navíc místo oka rubín. To bude teprve ten správný sběratelský kousek.

[4] Petr, Svitavy napsal...

Rybička, to je prostě moje srdeční záležitost. Kromě několika starších kusů a pozlacené varianty vlastním i limitovanou edici, která vyšla k výročí 215 let nožířské tradice v Mikulášovicích a na čepeli je vyerodovaný letopočet 1794 - 2009. Rybička má na sobě vyražené číslo, které je schodné s certifikátem a pokud se nemýlím, nejde již tento exkluzivní kousek nikde koupit.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze kapesní nůž rybička - zavírací nože Mikov":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

Testy a recenze chytrých hodinek
Testy a recenze fitness náramků

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií ostatní, které by vás mohli zajímat:

Recenze šperky - stříbrné a zlaté šperky
Recenze trička s potiskem - originální trička
Recenze plavky - dámské a pánské plavky
Recenze elektronická cigareta - e-cigareta
Recenze hodinek - náramkové hodinky

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze Red Dead Redemption - Xbox, PS3
Recenze Nikon D5100 - jednooká zrcadlovka
Recenze Powerball - Signature Edition
Recenze Mobilheim - mobilní domy
Recenze IKEA - švédský nábytek

 
   

DOPORUČUJEME

 

Reklama na webu NEJ-RECENZE.cz

 
   

AKTUÁLNÍ CENA V ČESKÝCH E-SHOPECH

 
Kde koupit MIKOV 130-DZ-1?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (nůž rybička) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Hledáte vhodný dárek k narozeninám, ke svátku, k výročí, na Vánoce či jiné příležitosti pro členy rodiny nebo blízké přátele? Velmi jednoduše prozkoumejte doporučené tipy a nápady na nejlepší dárky a splňte všechna přání svých nejbližších. Prohlédněte si oblíbené tipy na dárky pro ženy, zajímavé tipy na dárky pro muže a osvědčené tipy na dárky pro děti, kterými uděláte radost svým nejbližším.

• Buďte vždy připraveni na každou nenadálou situaci s kvalitní nabíjecí LED svítilnou nebo čelovkou, kterou kdykoliv jednoduše dobijete z jakéhokoliv USB zdroje. Moderní LED baterky na svícení nebo čelovky běžně poskytují hned několik druhů režimů svícení, které spolehlivě využijete při outdoorových aktivitách, pracovní činnosti, domácích opravách, nutné kontrole pozemku, nebo při výpadku elektrické energie.

• Dostal jsi právě chuť na něco opravdu dobrého k jídlu? Využij gastronomického průvodce restauracemi s rozvozem jídla a nech si dovézt domů nebo do zaměstnání některý z tvých oblíbených pokrmů. Mezi oblíbené jídla patří italská pizza s křupavým těstem a řadou oblíbených přísad, nicméně výtečně připravený hovězí burger s čerstvým salátem a porcí hranolek nebude také jistě k zahození. Pokud si rád vychutnáš exotickou kuchyni, pak si můžeš objednat k rozvozu i profesionálně připravené japonské sushi v řadě podob a chutí, nebo specialitu z velmi rozmanité i chutné čínské / asijské kuchyně.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010 - NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK